Kanga Családi Nap beszámoló

Szeptember 30-án ismét betöltöttük a Pirogránit udvart a Zsolnay Kulturális Negyedben. Ezúttal változatos és sokrétű programokkal vártuk a gyerekeket és a szülőket. Büszkék vagyunk rá, hogy aki eljött, egész nap el tudta tölteni az időt kényeztetéssel, elmélyüléssel, játékkal, okosodással.

A nap folyamán a Panoráma terem jógateremmé alakult: Simonfalvi Ancsával (Drishti jógaműhely) a kismamák, Hild Máriával a családok, Markó Évával (Pitypang Tánciskola) a picikék jógáztak. Eközben a kisteremben Maróy Ditta várta a várandósokat, hogy szülésről, babavárásról, természetes családtervezésről beszélgessenek. A szép időben a Szalóki Ági Trió az udvaron ütött tanyát és bensőséges, szépséges előadásukkal elvarázsolták a közönséget.

A gyerekek három játszóházból válogathattak: az udvaron az Ökocsali játszóház természetes játékokat kínált, bent pedig a Bendegúz Gyermekzug munkatársaival lehetett társasozni. A rendezvény főtámogatója, a Szigetvári Takarékszövetkezet pedig igazi különlegességgel várta a gyerekeket: szigetvári hősöket és törököket lehetett készíteni – parafadugóból. Nagy sikert aratott az autóépítés – voltak gyerekek, akik nem is voltak kíváncsiak a további programokra: festettek, vágtak, ragasztottak, majd gurultak lefelé saját készítésű autójukkal. Ebédidőben a Bárcsak Kávézóban lehetett megpihenni, ebédelni és végigkóstolni a Bock Pincészet finom borait. Megismerkedhettek a látogatók az Ilcsi Kozmetika természetes alapanyagú kozmetikai szereivel, de beszélgethettek az érdeklődők a homeopátiáról, a vitaminokról szakemberekkel. A programot Dénes Anett gyermekjátszója zárta a gyerekek nagy örömére.

 

klikk a képre a többi képért…

 

Photo & Video Sharing by SmugMug

A részletes program:

 

9.00 – 10.00 Kismama jóga – Simonfalvi Ancsa – Panoráma terem

10.00 – 11.00 Jóga az egész családnak – Nagy Bálintné Hild Mária – Panoráma terem
Páros jógagyakorlatok, játékos gyakorlatok, energetizáló gyakorlatok, hahota
jóga, arcjóga, egyensúlygyakorlatok, légzőgyakorlatok, relaxálás.

10.00 – 10.30 Babusgató- kóstoló – Maróy Ditta – Oktató terem
Kis ízelítő gyakorlatokkal a csoportfoglalkozásokból.

10.30 – 11.00 Szülésfelkészítő-kóstoló – Maróy Ditta – Oktató terem
Kis ízelítő gyakorlatokkal a csoportfoglalkozásokból.

11.00 – 12.00 Szalóki Ági trió : Fado magyarul – E 78
Előadók: Szalóki Ági (ének) – Juhász Gábor (gitár), Lamm Dávid (gitár)
Szalóki Ági évek óta játszik együtt a két kiváló gitárossal és zeneszerzővel, Juhász Gáborral és Lamm Dáviddal. Ezúttal is a szerzemények egy részének ők a szerzői. A műsorban találkozhatunk magyar költők (például, Jónás Tamás, Szabó T. Anna) megzenésített verseivel, portugál fadoval, cigány siratóval, szefard zsidó dallal, magyar népdalokkal és sok más ismert dallal. Mindegyiket a szerelem, az öröm és fájdalom érzése köti össze. A dalok között Ági minden bizonnyal mesélni is fog.
Jegyár : 1000 Ft/ felnőtt ( gyermekeknek ingyenes)

11.00 – 16.00 Társas-játszó – Bendegúz Gyermekzug játszóháza

12.30 – 15.00 Borkóstoló szülőknek, szőlőfajták kóstolója gyerekeknek – Bock Pince
Borkísérő könnyű ebéd kedvező áron a Bárcsak Kávézóban.

12.30 – 13.00 Homeopátia lehetősége a szülészetben – Dr. Vály-Nagy Viktor homeopata szakorvos:
A homeopátia lehetőségei a szülés és gyermekvállalás idején- BOIRON – Oktatóterem

13.00 – 17.00 Szappanautó építés és verseny – Készítsd el és próbáld ki a saját autódat!
Autómobilok versenye 16 órakor! (önfeledt szórakozás apukáknak és gyerekeknek,
Pirogránit Udvar)

13.00 – 16.00 Szépüljünk! Naturkozmetikai tanácsadás – Bárcsak Kávézó melletti előtér

15.00 – 16.00 Természetes családtervezés – Maróy Ditta, Varró Borbála – Oktató terem

16.00 – 17.00 Szüreti gyermekkoncert és táncház – Dénes Anett – E78

10.00 -16.00 Vásár az egészséges és ökotudatos életmód jegyében – Pirogránit Udvar
Fontos a Család Egészségének megőrzése? – Legyen erre biztosíték autója is!!
(PROSIS autókozmetika bemutatója, ökotechnológia)


ditta